Logo

Maden Makinaları

  

Kuru sistem maden cevher ayrıştırma / zenginleştirme sistemi     

Sanıldığının aksine Maden işletmelerinin en büyük sorunlarından biri madeni çıkartmak değil , doğada karışık halde bulunan maden minerallerini ayrıştırıp / zenginleştirip / saflaştırmaktır . Bu konu üzerine bir çok firma çalışma yapmış olmakla birlikte , neredeyse tamamı birbirinin kopyası niteliğinde  ve  bilinen teknolojilerdir. Kimyasal veya  ısı tabanlı sistemler doğaya büyük zarar verirken , işletme maliyetleri de yüksek olmaktadır. Çevreye ve doğaya zarar vermeden çalışan sutabanlı ayrıştırma sistemleri  yüksek miktarda başarılı olmakla birlikte , her tip maden de kullanılamamakta , ayrıca suyun olmadığı veya az olduğu bölgelerde madencileri çözümsüz bırakmaktadır. Madencilik sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri olan ayrıştırma / zenginleştirme sistemine farklı bir açı getirdik .

‘’  Kuru sistem maden cevher ayrıştırma / zenginleştirme sistemi ‘’

Sistemimiz , özgül ağırlıkları ve fiziki yapıları birbirinden farklı olan mineralleri ,  yerçekimi kuvvetine karşı  türbülans meydana getirerek , değişik açıda yerleştirilmiş seperatörler vasıtasıyla ayrıştırarak  toplar .  Bu sayede aynı anda bir çok farklı minerali ayrıştırabilir . Her bir mineral için ayrı depolama çıkışı vardır Sistemin içine entegre edilmiş kaçak malzeme hazneleri sayesinde , madenin yapısına göre  %95 e varan bir oranda malzemenin atık haznesine gitmesine müsaade etmez . Bypass sistemi sayesinde atığa gitmeden otomatik olarak sisteme geri kazandırır . Bu sayede değerli değersiz bütün maden minerallerini ayrı ayrı depolayarak , endüstriyel açıdan hepsini makül ölçülerde işlenebilir saflaştırılabilir hale getirir.

Sistemin Avantajları ;

  • Sistemde çevreye zararlı hiçbir kimyasal vs madde kullanılmaması
  • Çevreye ve doğaya kontrolsüz hiçbir atık malzeme / toz / partikül vs salmaması
  • Sıcak / soğuk her hava şartında çalışabiliyor olması
  • Çok yüksek kapasitelerde bile emsal sistemler ile kıyaslanamayacak seviyede düşük enerji kullanması ( örn. 300ton/ saat 27kwh )
  • Sessiz çalışıyor olması
  • Özgül ağırlığı birbirinden farklı olan bir çok minerali aynı anda ayrıştırarak , çoklu zenginleştirme  yapabilmesi
  • Yüksek kapasitesine rağmen çok düşük bakım onarım gereksinimi
  • Hafif ve modüler yapısı sayesinde her türlü arazi ve işletmede kullanmaya uygun olması 
Sistemin çalışma prensibi , mikronize edilmiş olan mineralleri türbülans oluştururak ağırlığına göre birbirinden ayrıştırmaktır. Sistem sadece hava ve elektrik gücü ile çalıştığından, sistemde  su , asit , kimyasal vs gibi maddeler kullanılmamaktadır . Sistemde istenmeyen  maddeler  , atık tankına biriktirilir . Bu sayede makine çalışırken çevreye zararlı olabilecek hiçbir atık madde bırakılmaz.   

Ücretsiz ;  Ruhsat sahibi iseniz , Bauerin kuru sistem maden cevher zenginleştirme makinelerine , maden cevheri yatırım ortaklığı finans modeli sayesinde ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz . Daha detaylı bilgi için firmamız ile temasa geçin lütfen