Logo

 • Image 01

HotSun XL Günısı Santrali

Bauer’den Hybrid Teknolojili HotSun XL Günısı Santrali

Bauer mühendislerinin, ısıtma soğutma sistemlerinde geliştirmiş oldukları bir çok ileri düzey mühendislik teknolojilerini harmanlayarak ortaya çıkartmış olduğu HotSun Günısı Santralleri sayesinde küçük konutlardan, seralara, fabrikalara kadar büyük tesislerin Sıcak Su/Isıtma Enerjisi ihtiyacı karşılanmaktadır. Bauer Günısı Santralleri, hybrid teknolojisi sayesinde güneş ışınlarının etkisinin çok az olduğu zamanlarda bile ısı depolamaya devam eder.

3’ü Bir Arada

HotSun XL Günısı Santralleri, güneş ışınlarının mevcut olduğu zamanlarda kollektörleri vasıtasıyla güneş ışınlarını emerek sıcak suyunuzu kendi haznesinde depolar. Yaz kış ,mevsim ve  coğrafya farkı gözetmeden çalışabilen ileri teknoloji yeni nesil termal sıcak su güneş enerji kollektörleri ile evinizin , konutunuzun , otelinizin , binanızın , fabrikanızın , AVM ‘ nizin , hastanenizin ihtiyacı olan sıcak suyunu karşılarken , ısıtma sisteminizi de takviye ederek enerji faturanızı düşürür . Bauer’in geliştirmiş olduğu sifon etkili eşanjör teknolojisi sayesinde, güneşten elde edilen sıcaklık maksimum seviyede depolanmış olur. Üstelik bunu yaparken herhangi bir enerji tüketmez. Güneş ışınlarının olmadığı zamanlarda veya, sıcak su tüketiminin yoğun olduğu zamanlarda ise iyonizasyon modülleri devreye girerek yine suyunuzu ısıtmaya devam eder. Çok aşırı su tüketiminin olduğu veya yoğun kış şartlarının yaşandığı zamanlarda ise sizi yarı yolda bırakmaz, ısı motorları devreye girerek ihtiyacınız olan sıcak suyunuzu üretir. ​Akıllı sensör sistemi sayesinde, ihtiyacınız olan ısı miktarını otomatik olarak ayarlar. Isı seviyesini sürekli kontrol ederek minimum seviyede enerji sarfiyatına karşılık maksimum seviyede ısı enerjisi elde etmenizi sağlar.

” Enerji faturanız küçülecek , yüzünüz gülecek ”  Hotsun XL Günısı Santrali ile 1000m2 ‘ye kadar kapalı bir alanda ısıtma soğutma yapılabilir . Maksimum verim alınabilmesi için , toprakaltı kaynaklı veya su kaynaklı eşanjörün sisteme ilave edilmesi gereklidir. Topraktan suya , Sudan suya , Güneşten suya ısı pompalarımız  yaz kış , sıcak soğuk demeden size istediğiniz enerjiyi verir. 
 • XL

Bauer HotSun XL Günısı Santrali Teknik Özellikleri

Genişlik 1400 mm
Uzunluk 1160 mm
Yükseklik 2050 mm
Sıcak Su Hacmi 2.000 lt
Su Haznesi 304/316 Paslanmaz
Maksimum Tüketim 1.7-4 KW/h
Kapalı Sistem Test Basıncı 20 Bar
Kapalı Sistem Çalışma Basıncı 10 Bar
Koruma Sınıfı IP 65
Isı Motoru Bauer 20T/50T
Isı Kontrolü Otomatik Programlama
Devirdaim Pompası 3 Kademeli
*Bauer, teknik özellikleri ve ölçüleri değiştirme hakkına sahiptir.  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HotSun Günısı Santrallerini Neden Tercih Etmelisiniz ?

1. Bauer Güneş Enerji Sistemlerinin Isı izolasyon katsayısı yüksektir

Bauer Termal Gün Isı Sistemlerinin,  Güneş Enerji Sistemlerinin , Sıcak Su Kollektörlerinin Isı izolasyonu, dünya çapındaki en iyi güneş kollektörleri arasındadır. Her güneş kollektörü güneş ışınlarından ısı emer ama önemli olan ısıyı uzun süre muhafaza edebilmesidir. Çift cidarlı polisol camları sayesinde , bir termos gibi elde etmiş olduğu ısıyı saatler boyunca muhafaza ederek bünyesinde tutar . Bu sayede gündüz güneşten elde ettiği sıcak suyu sabaha kadar muhafaza ederek , güneşin olmadığı saatler de de diğer güneş enerji sistemlerinin aksine , sıcak su vermeye devam eder . Sıcak suyunuz , sıcak suya en çok ihtiyaç duyulan sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde bile kullanımınıza hazır olarak bekler . 

2. Bauer Güneş Enerji Sistemlerinde kullanılan Polisol camların Işık geçirgenliği yüksektir

Bauer güneş enerji sistemlerinde , gün ısı sistemlerinde kullanılan Polisol camların ışık geçirgenliği, dünya çapındaki en iyi güneş  kollektörüdür . Nano teknoloji ile üretilen Polisol yüzey kaplamaları Güneş ışınlarını yüksek bir oranda sıcak su haznesine iletir.  Cam kullanılan güneş enerji sistemlerinde camın kalitesine göre güneş ışınlarının %20 -40 arası cam yüzeyi geçemez , bu yüzden sistemin performansını düşürür .  Bauer güneş enerji sistemlerinde , güneş kollektörlerinde , gün ısı sistemlerinde kullanılan Polisol camlar sayesinde  , cam kullanan diğer sistemlerin aksine güneşin görülen ve görülmeyen ışınlarının sıcak su haznesine ulaşması %98 'e varan bir oranda sağlanarak , güneş enerjisinden maksimum performans alınması sağlanır. 

3. Güneş Enerji Sistemlerimizin Performansı Yüksektir, Soğuk havalarda çalışmaya müsaittir

Diğer bir çok güneş enerji sisteminin , gün ısı sistemlerinin  aksine, Bauer ürünlerinin geometrik yapıları sayesinde, güneşin doğduğu andan, battığı zamana kadar maksimum performansla ısıtmaya devam eder. Gün ışığı takibinde, sabit sistemler içerisinde en yüksek performansa sahiptir. Çok soğuk havalarda ve gecelerde bile boylerde üretilmiş olan sıcak su ısısını muhafaza ettiğinden kollektörlerimizde donma olayı yaşanmaz .  Çok çetin coğrafi şartlara maruz kalıp içindeki su donsa bile kollektöre veya tesisata zarar vermez, havanın aydınlanmasını müteakip  ısıtmaya kaldığı yerden devam eder.

4. Boyleri (Sıcak Su Tankı) içindedir

Boyleri kendi içerisinde olan dünyadaki nadir güneş kollektörleri arasındadır. Çok fazla sıcak su tüketiminin olmadığı yerlerde ilave boylere ihtiyaç kalmaz. Bauer güneş kollektörleri ürettiği sıcak suyu kendi içinde depolar. Otel , tatil köyü , hastane , merkezi ısıtma sistemi olan konutlar , sanayi tesisleri vb gibi sıcak suyun çok kullanıldığı tesislerde büyük avantaj sağlayarak sürekli sıcak suyu temin etmekte diğer sistemlerin aksine büyük bir performans gösterir . Sıcak suya ihitiyaç duyulan sabah erken saatlerde veya gece saatlerinde bile sürekli sıcak su vermeye devam eder . Ayrıca birçok emsalinin aksine kollektör/boyler arasında devir daim pompası ve elektrik tüketimine ihtiyaç duymaz. Bu sayede elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde bile sıcak su üretir, depolar ve cazibe ile sıcak su iletebilir. Portatif kullanıma uygundur  , elektriğe  , devir daim pompasına ve elektrik rezistanslarına ihtiyaç duymadan çalışmasına maksimum performansta devam eder. 

5. Yüksek basınçlara mukavimdir

Bauer güneş enerji sistemleri , yüksek binalardan, sanayi tesislerine kadar yüksek basınçlarda dahi ilave boyler veya eşanjör gerektirmeden sorunsuz çalışır. Çoklu eşanjörleri sayesinde aynı anda bağımsız olarak, tüketim amaçlı sıcak su sağlarken, konutların ısıtılmasında kullanılabilir. Bauer güneş enerji sistemlerinde , gün ısı sistemlerinde , güneş kollektörlerinde  kullanılan paslanmaz çelik borular 316l kalitesi ile üretilmiş olan , yüksek basınçlara ve korozotif etkilere karşı mukavim olan serpantin borularıdır. 

6. Sağlıklıdır, Uzun Ömürlüdür

Bauer güneş enerji sistemlerinin , güneşten sıcak su üreten termal güneş kollektörlerinin , gün ısı sistemlerinin suyla temas eden bütün metal aksamları paslanmaz çelikten veya gıda ambalajında kullanılan korozyona uğramayan , bakteri üretmeyen  yüksek kaliteli alüminyum dan üretilmiştir. Korozyona uğrama potansiyeli çok düşüktür. Donmaya karşı sorunsuz çalışabilmesi, değişik iklim şartlarına uygun olması, yıpranmaya karşı kullanılan malzemelerin kalitesi , güneşin yıpratıcı etkisine karşı UV katkılı hammadeleri  sayesinde uzun yıllar sorunsuz hizmet verir.

7. Sağlamdır, Hafiftir

Bauer güneş enerji sistemlerinin , gün ısı sistemlerinin , sıcak su güneş kollektörlerinin tamamı darbelere ve iklim şartlarına karşı yüksek mukavemete sahiptir. Emsallerine göre çok daha hafiftir. Bir çok sistemden 5 , 6 kat daha hafiftir. Bu sayede taşınması , nakliyesi , montajı kolay ve pratiktir. Monte edilen çatı, bina veya zeminlere daha az yük bindirir. Ayrıca güneş kollektörlerimizde kullanılan Polisol Camlar , klasik camlardan 300 kat daha fazla darbelere karşı mukavimdir . Dolu yağışlarından , taş çarpması vs gibi şeylerden etkilenmez , sıcak soğuk farkından dolayı kendi kendine kırılmaz , çatlamaz . Bu sayede çok uzun yıllar boyunca size sorunsuz bir şekilde enerji üretmeye devam eder. 

8. Dekoratiftir, Pratiktir

Bauer güneş enerji sistemlerinin tamamı ve çok çeşit modele sahip  olması her çeşit bina ve kullanıma uygun olarak, modern dizaynları, az yer kaplamaları, isteğe bağlı aydınlatma donanımları sayesinde çok amaçlı kullanılabilen ergonomik ve şık dizaynlara sahiptir. Konstrüksiyon gerektirmeden monte edilebilmeleri, hafif ve sağlam ve yekpare gövdeleri, montaj ve kullanım kolaylığı sayesinde uygulamadan nakliyeye kadar bir çok kolaylık ve avantaj sağlar

9. Az yer kaplar, Bakım gerektirmez

Güneş enerji sistemlerimiz , güneş kollektörlerimiz sıcak su üretiminde, kıyas edilemeyecek şekilde, her türlü bina ve tesis için yüksek performans sağlarken çok az yer kaplar. Basit fakat sağlam yapıları sayesinde bakım gerektirmeden yıllarca sorunsuz çalışır. Güneş kollektörlerimizin , gün ısı sistemlerimizin geometrik yapıları ve kullanılan malzemeler sayesinde  kir, pas, toz tutmaz, tutsa bile kendiliğinden temizlenir.

10. Emsalsizdir, Ucuz maliyetlidir

Güneş enerji sistemlerimizin , gün ısı sistemlerimizin , kızgın buhar güneş reaktörlerimizin tamamı firmamız tarafından geliştirilmiş ürünler olup , Patentleri alınmış, tescilleri yaptırılmış, tasarım ve dizaynları sadece firmamıza ait olan, benzerlerinden çok farklı yapılara sahip, güneş enerjisinden sıcak su üreten, teknolojik modern ürünlerdir. En ufak kullanım alanlarından, sanayi tesislerine kadar; nakliyesinden, montajına, konstrüksiyonundan çalışır hale gelmesine, uzun ömürlerinden masraf gerektirmeyen bakımlarına kadar sağladığı avantajlar sayesinde, kısa, orta ve uzun vadelerde daha az maliyetler ile daha çok performans sunar. Bir çok emsalinin dışında , özellikle sıcak su ihtiyacının çok olduğu bina ve tesislerde yatırım maliyetini 1 yıldan daha az bir sürede karşılayabiliyor olması sayesinde ,  fiyat / performans / kalite / sağlamlık  kıyaslamasında dünya lideri olmaya adaydır. 

  • İletişim Bilgileri

    

   Satış ; satis@genovateknoloji.com
   Müşteri talep ve şikayetler; musteri@genovateknoloji.com
   Muhasebe; muhasebe@genovateknoloji.com
   İletişim ; genova@genovateknoloji.com

   Sosyal Medya

    

  • Ebülten Kayıt

   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