Logo

 • Image 01

Bauer Güneş Kubbesi Sıcak Su Kollektörü

Bauer Güneş Enerji Sistemleri ; Bauer mühendislerinin görünümü, kullanımı, pratikliği ile çevreci, doğa dostu, ergonomik, ekonomik ve mimari özelliklerini birleştirdikleri en ileri teknoloji yeni nesil günısı ürünlerimizi ,termal güneş kollektörlerimizi , güneş enerji sistemlerimizi siz değerli kullanıcılarımızın beğenisine sunuyoruz.

Bauer ‘in yeni nesil güneş kollektörlerinin , elektrik rezistanslarına , antifreze e ihtiyaç duymadan -20 C dereceye kadar çalışabildiğini ,1 adet kollektörün yatırım maliyetini 1 yılda amorti ederken , 10 yılda 21.000 TL elektrik tasarrufu yapabileceğini biliyor muydunuz ?                                                                                                                                                                                                                                                            Bauer Gün Isı Sistemleri ; Dondurucu soğuklarda bile çalışmaya müsait teknolojisi ile sadece sıcak bölgelerde değil , dünyanın en soğuk bölgelerinde bile size sıcak su üretebilen termal bir güneş kollektörüdür . Suyu kendi bünyelerinde depolama özellikleri sayesinde , güneşin olmadığı saatlerde bile size sıcak su vermeye devam eder. 

Bauer Güneş Kollektörleri ; Her bina ve tesis için dizayn edilen değişik mimari görsellikleri, performansları, kaliteleri , uzun ömürleri ve  cazip fiyat ve ödeme avantajları ile sizleri cezbedecek. Güneşin doğal, temiz ve bedava termal  enerjisini kullanmanın keyfini yaşayacaksınız. Yaz kış ,mevsim ve  coğrafya farkı gözetmeden çalışabilen ileri teknoloji yeni nesil termal sıcak su güneş enerji kollektörleri ile evinizin , konutunuzun , otelinizin , binanızın , fabrikanızın , AVM ‘ nizin , hastanenizin ihtiyacı olan sıcak suyunu karşılarken , ısıtma sisteminizi de takviye ederek enerji faturanızı düşürür . Özellikle yatırım maliyetini 1 yıldan daha az bir sürede karşılayabiliyor olması sayesinde güneşin enerjisi bütçenize de güç katacak .

      ” Enerji faturanız küçülecek , yüzünüz gülecek ” 

Bauer Güneş Kubbesi sıcak su üreten termal güneş kollektörü ;  Ergonomik dizaynı ve modüler yapısı sayesinde çatınızda, duvarınızda, ihtiyacınız kadar seri veya paralel kullanıma uygun olduğu gibi portatif olarak da kullanılabilir.

 

Bauer Güneş Kubbesi Teknik Özellikleri

Genişlik 75 cm
Uzunluk 75 cm
Yükseklik 30 cm
Ağırlık 21,2 kg
Güneş Soğurma Yüzey Alanı 5625 cm²
Güneş Yutucu Yüzey Kaplaması Nano Teknoloji UV Mat Siyah/Lacivert
Güneş Soğurma Açısı 180º
Güneş Işınlarını Takip Kabiliyeti Tüm Gün %82
Optik Verim %92
Su Hacmi 67 lt
Su Haznesi 304 Paslanmaz /Alüminyum
*Bauer, teknik özellikleri ve ölçüleri değiştirme hakkına sahiptir.  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neden Bauer Güneş Enerji Kollektörleri ?

1. Bauer Güneş Enerji Sistemlerinin Isı izolasyon katsayısı yüksektir

Bauer Termal Gün Isı Sistemlerinin,  Güneş Enerji Sistemlerinin , Sıcak Su Kollektörlerinin Isı izolasyonu, dünya çapındaki en iyi güneş kollektörleri arasındadır. Her güneş kollektörü güneş ışınlarından ısı emer ama önemli olan ısıyı uzun süre muhafaza edebilmesidir. Çift cidarlı polisol camları sayesinde , bir termos gibi elde etmiş olduğu ısıyı saatler boyunca muhafaza ederek bünyesinde tutar . Bu sayede gündüz güneşten elde ettiği sıcak suyu sabaha kadar muhafaza ederek , güneşin olmadığı saatler de de diğer güneş enerji sistemlerinin aksine , sıcak su vermeye devam eder . Sıcak suyunuz , sıcak suya en çok ihtiyaç duyulan sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde bile kullanımınıza hazır olarak bekler . 

2. Bauer Güneş Enerji Sistemlerinde kullanılan Polisol camların Işık geçirgenliği yüksektir

Bauer güneş enerji sistemlerinde , gün ısı sistemlerinde kullanılan Polisol camların ışık geçirgenliği, dünya çapındaki en iyi güneş  kollektörüdür . Nano teknoloji ile üretilen Polisol yüzey kaplamaları Güneş ışınlarını yüksek bir oranda sıcak su haznesine iletir.  Cam kullanılan güneş enerji sistemlerinde camın kalitesine göre güneş ışınlarının %20 -40 arası cam yüzeyi geçemez , bu yüzden sistemin performansını düşürür .  Bauer güneş enerji sistemlerinde , güneş kollektörlerinde , gün ısı sistemlerinde kullanılan Polisol camlar sayesinde  , cam kullanan diğer sistemlerin aksine güneşin görülen ve görülmeyen ışınlarının sıcak su haznesine ulaşması %98 'e varan bir oranda sağlanarak , güneş enerjisinden maksimum performans alınması sağlanır. 

3. Güneş Enerji Sistemlerimizin Performansı Yüksektir, Soğuk havalarda çalışmaya müsaittir

Diğer bir çok güneş enerji sisteminin , gün ısı sistemlerinin  aksine, Bauer ürünlerinin geometrik yapıları sayesinde, güneşin doğduğu andan, battığı zamana kadar maksimum performansla ısıtmaya devam eder. Gün ışığı takibinde, sabit sistemler içerisinde en yüksek performansa sahiptir. Çok soğuk havalarda ve gecelerde bile boylerde üretilmiş olan sıcak su ısısını muhafaza ettiğinden kollektörlerimizde donma olayı yaşanmaz .  Çok çetin coğrafi şartlara maruz kalıp içindeki su donsa bile kollektöre veya tesisata zarar vermez, havanın aydınlanmasını müteakip  ısıtmaya kaldığı yerden devam eder.

4. Boyleri (Sıcak Su Tankı) içindedir

Boyleri kendi içerisinde olan dünyadaki nadir güneş kollektörleri arasındadır. Çok fazla sıcak su tüketiminin olmadığı yerlerde ilave boylere ihtiyaç kalmaz. Bauer güneş kollektörleri ürettiği sıcak suyu kendi içinde depolar. Otel , tatil köyü , hastane , merkezi ısıtma sistemi olan konutlar , sanayi tesisleri vb gibi sıcak suyun çok kullanıldığı tesislerde büyük avantaj sağlayarak sürekli sıcak suyu temin etmekte diğer sistemlerin aksine büyük bir performans gösterir . Sıcak suya ihitiyaç duyulan sabah erken saatlerde veya gece saatlerinde bile sürekli sıcak su vermeye devam eder . Ayrıca birçok emsalinin aksine kollektör/boyler arasında devir daim pompası ve elektrik tüketimine ihtiyaç duymaz. Bu sayede elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde bile sıcak su üretir, depolar ve cazibe ile sıcak su iletebilir. Portatif kullanıma uygundur  , elektriğe  , devir daim pompasına ve elektrik rezistanslarına ihtiyaç duymadan çalışmasına maksimum performansta devam eder. 

5. Yüksek basınçlara mukavimdir

Bauer güneş enerji sistemleri , yüksek binalardan, sanayi tesislerine kadar yüksek basınçlarda dahi ilave boyler veya eşanjör gerektirmeden sorunsuz çalışır. Çoklu eşanjörleri sayesinde aynı anda bağımsız olarak, tüketim amaçlı sıcak su sağlarken, konutların ısıtılmasında kullanılabilir. Bauer güneş enerji sistemlerinde , gün ısı sistemlerinde , güneş kollektörlerinde  kullanılan paslanmaz çelik borular 316l kalitesi ile üretilmiş olan , yüksek basınçlara ve korozotif etkilere karşı mukavim olan serpantin borularıdır. 

6. Sağlıklıdır, Uzun Ömürlüdür

Bauer güneş enerji sistemlerinin , güneşten sıcak su üreten termal güneş kollektörlerinin , gün ısı sistemlerinin suyla temas eden bütün metal aksamları paslanmaz çelikten veya gıda ambalajında kullanılan korozyona uğramayan , bakteri üretmeyen  yüksek kaliteli alüminyum dan üretilmiştir. Korozyona uğrama potansiyeli çok düşüktür. Donmaya karşı sorunsuz çalışabilmesi, değişik iklim şartlarına uygun olması, yıpranmaya karşı kullanılan malzemelerin kalitesi , güneşin yıpratıcı etkisine karşı UV katkılı hammadeleri  sayesinde uzun yıllar sorunsuz hizmet verir.

7. Sağlamdır, Hafiftir

Bauer güneş enerji sistemlerinin , gün ısı sistemlerinin , sıcak su güneş kollektörlerinin tamamı darbelere ve iklim şartlarına karşı yüksek mukavemete sahiptir. Emsallerine göre çok daha hafiftir. Bir çok sistemden 5 , 6 kat daha hafiftir. Bu sayede taşınması , nakliyesi , montajı kolay ve pratiktir. Monte edilen çatı, bina veya zeminlere daha az yük bindirir. Ayrıca güneş kollektörlerimizde kullanılan Polisol Camlar , klasik camlardan 300 kat daha fazla darbelere karşı mukavimdir . Dolu yağışlarından , taş çarpması vs gibi şeylerden etkilenmez , sıcak soğuk farkından dolayı kendi kendine kırılmaz , çatlamaz . Bu sayede çok uzun yıllar boyunca size sorunsuz bir şekilde enerji üretmeye devam eder. 

8. Dekoratiftir, Pratiktir

Bauer güneş enerji sistemlerinin tamamı ve çok çeşit modele sahip  olması her çeşit bina ve kullanıma uygun olarak, modern dizaynları, az yer kaplamaları, isteğe bağlı aydınlatma donanımları sayesinde çok amaçlı kullanılabilen ergonomik ve şık dizaynlara sahiptir. Konstrüksiyon gerektirmeden monte edilebilmeleri, hafif ve sağlam ve yekpare gövdeleri, montaj ve kullanım kolaylığı sayesinde uygulamadan nakliyeye kadar bir çok kolaylık ve avantaj sağlar

9. Az yer kaplar, Bakım gerektirmez

Güneş enerji sistemlerimiz , güneş kollektörlerimiz sıcak su üretiminde, kıyas edilemeyecek şekilde, her türlü bina ve tesis için yüksek performans sağlarken çok az yer kaplar. Basit fakat sağlam yapıları sayesinde bakım gerektirmeden yıllarca sorunsuz çalışır. Güneş kollektörlerimizin , gün ısı sistemlerimizin geometrik yapıları ve kullanılan malzemeler sayesinde  kir, pas, toz tutmaz, tutsa bile kendiliğinden temizlenir.

10. Emsalsizdir, Ucuz maliyetlidir

Güneş enerji sistemlerimizin , gün ısı sistemlerimizin , kızgın buhar güneş reaktörlerimizin tamamı firmamız tarafından geliştirilmiş ürünler olup , Patentleri alınmış, tescilleri yaptırılmış, tasarım ve dizaynları sadece firmamıza ait olan, benzerlerinden çok farklı yapılara sahip, güneş enerjisinden sıcak su üreten, teknolojik modern ürünlerdir. En ufak kullanım alanlarından, sanayi tesislerine kadar; nakliyesinden, montajına, konstrüksiyonundan çalışır hale gelmesine, uzun ömürlerinden masraf gerektirmeyen bakımlarına kadar sağladığı avantajlar sayesinde, kısa, orta ve uzun vadelerde daha az maliyetler ile daha çok performans sunar. Bir çok emsalinin dışında , özellikle sıcak su ihtiyacının çok olduğu bina ve tesislerde yatırım maliyetini 1 yıldan daha az bir sürede karşılayabiliyor olması sayesinde ,  fiyat / performans / kalite / sağlamlık  kıyaslamasında dünya lideri olmaya adaydır. 

  • İletişim Bilgileri

    

   Satış ; satis@genovateknoloji.com
   Müşteri talep ve şikayetler; musteri@genovateknoloji.com
   Muhasebe; muhasebe@genovateknoloji.com
   İletişim ; genova@genovateknoloji.com

   Sosyal Medya

    

  • Ebülten Kayıt

   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