Logo

Bauer 400Cº Kızgın Güneş Buhar Silindiri


Bauer + 400 Cº Kızgın Buhar Güneş Silindiri ; Bauer mühendislerinin geliştirdiği sıra dışı tasarımları , çevreci olma özellikleri ile dünyanın ilk ve tek seri üretim      ”Kızgın Buhar Güneş Reaktörleri” sayesinde tesisinizin , enerji santralinizin kızgın buhar ihtiyacını karşılarken , güneşin  temiz ve inanılmaz gücünü bedava keşfedeceksiniz . 

Bauer Kızgın Buhar Güneş Enerji Sistemleri ; Özellikle doğalgaz , kömür , fueloil gibi fosil yakıt kullanılan tesislerde , elektrik santrallerinde , sanayi tesislerinde enerji giderinizi yüksek oranlarda düşürürken , Güneşin temiz enerjisinden  uzun yıllar boyunca yararlana bilmenize olanak sağlayacak yeni nesil güneş enerji sistemidir. Nano teknolojik odaklama sistemi sayesinde 400 Cº derecelere yakın olarak güç üretir.  Dünyada ilk olarak Genova Teknoloji A.Ş. tesislerinde geliştirilen ve üretilen bu ürünler başta elektrik santralleri olmak üzere , kimya , tekstil ve gıda sanayisinde bir çok alanda doğalgaz , fueloil  ve kömürün yerini alacaktır. Bauer Kızgın Buhar Güneş Silindiri  kolay kurulumu , fazla yer kaplamaması sayesinde daha küçük alanlarda , çok yüksek verim alabilmektedir . Bauer Kızgın Buhar  Güneş silindir  ayrıca deniz suyu veya kirli suların artılıp temizlenmesinde de kullanılabilmektedir.  

” Enerji faturanız küçülecek , yüzünüz gülecek ” 

Bauer Kızgın Buhar Enerji Sistemlerine ;  Bauer ‘in yakıt gideri yatırım ortaklığı finans modeli sayesinde ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz . Daha detaylı bilgi için firmamız ile temasa geçin lütfen 

 
 • Bauer Kızgın Buhar Silindiri

Bauer Kızgın Buhar Silindiri Teknik Özellikleri

Genişlik 410 mm
Uzunluk 2100 mm
Yükseklik 470 mm
Ağırlık 23,7 kg
Odaklanmış güneş soğurma yüzey alanı 2063 cm²
Maksimum Isıtma Kabiliyeti 2,73 KW/h
Güneş Yutucu Yüzey Kaplaması Nano Teknoloji UV Mat Siyah/Lacivert
Güneş Soğurma Açısı 360º
Güneş Işınlarını Takip Kabiliyeti Tüm Gün %100
Optik Verim %98
Su/Buhar Hacmi 5.02 lt
Su/Buhar Haznesi 316 Paslanmaz / Alüminyum
*Bauer, teknik özellikleri ve ölçüleri değiştirme hakkına sahiptir.  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neden Bauer Güneş Enerji Kollektörleri ?

1. Bauer Güneş Enerji Sistemlerinin Isı izolasyon katsayısı yüksektir

Bauer Termal Gün Isı Sistemlerinin,  Güneş Enerji Sistemlerinin , Sıcak Su Kollektörlerinin Isı izolasyonu, dünya çapındaki en iyi güneş kollektörleri arasındadır. Her güneş kollektörü güneş ışınlarından ısı emer ama önemli olan ısıyı uzun süre muhafaza edebilmesidir. Çift cidarlı polisol camları sayesinde , bir termos gibi elde etmiş olduğu ısıyı saatler boyunca muhafaza ederek bünyesinde tutar . Bu sayede gündüz güneşten elde ettiği sıcak suyu sabaha kadar muhafaza ederek , güneşin olmadığı saatler de de diğer güneş enerji sistemlerinin aksine , sıcak su vermeye devam eder . Sıcak suyunuz , sıcak suya en çok ihtiyaç duyulan sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde bile kullanımınıza hazır olarak bekler . 

2. Bauer Güneş Enerji Sistemlerinde kullanılan Polisol camların Işık geçirgenliği yüksektir

Bauer güneş enerji sistemlerinde , gün ısı sistemlerinde kullanılan Polisol camların ışık geçirgenliği, dünya çapındaki en iyi güneş  kollektörüdür . Nano teknoloji ile üretilen Polisol yüzey kaplamaları Güneş ışınlarını yüksek bir oranda sıcak su haznesine iletir.  Cam kullanılan güneş enerji sistemlerinde camın kalitesine göre güneş ışınlarının %20 -40 arası cam yüzeyi geçemez , bu yüzden sistemin performansını düşürür .  Bauer güneş enerji sistemlerinde , güneş kollektörlerinde , gün ısı sistemlerinde kullanılan Polisol camlar sayesinde  , cam kullanan diğer sistemlerin aksine güneşin görülen ve görülmeyen ışınlarının sıcak su haznesine ulaşması %98 'e varan bir oranda sağlanarak , güneş enerjisinden maksimum performans alınması sağlanır. 

3. Güneş Enerji Sistemlerimizin Performansı Yüksektir, Soğuk havalarda çalışmaya müsaittir

Diğer bir çok güneş enerji sisteminin , gün ısı sistemlerinin  aksine, Bauer ürünlerinin geometrik yapıları sayesinde, güneşin doğduğu andan, battığı zamana kadar maksimum performansla ısıtmaya devam eder. Gün ışığı takibinde, sabit sistemler içerisinde en yüksek performansa sahiptir. Çok soğuk havalarda ve gecelerde bile boylerde üretilmiş olan sıcak su ısısını muhafaza ettiğinden kollektörlerimizde donma olayı yaşanmaz .  Çok çetin coğrafi şartlara maruz kalıp içindeki su donsa bile kollektöre veya tesisata zarar vermez, havanın aydınlanmasını müteakip  ısıtmaya kaldığı yerden devam eder.

4. Boyleri (Sıcak Su Tankı) içindedir

Boyleri kendi içerisinde olan dünyadaki nadir güneş kollektörleri arasındadır. Çok fazla sıcak su tüketiminin olmadığı yerlerde ilave boylere ihtiyaç kalmaz. Bauer güneş kollektörleri ürettiği sıcak suyu kendi içinde depolar. Otel , tatil köyü , hastane , merkezi ısıtma sistemi olan konutlar , sanayi tesisleri vb gibi sıcak suyun çok kullanıldığı tesislerde büyük avantaj sağlayarak sürekli sıcak suyu temin etmekte diğer sistemlerin aksine büyük bir performans gösterir . Sıcak suya ihitiyaç duyulan sabah erken saatlerde veya gece saatlerinde bile sürekli sıcak su vermeye devam eder . Ayrıca birçok emsalinin aksine kollektör/boyler arasında devir daim pompası ve elektrik tüketimine ihtiyaç duymaz. Bu sayede elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde bile sıcak su üretir, depolar ve cazibe ile sıcak su iletebilir. Portatif kullanıma uygundur  , elektriğe  , devir daim pompasına ve elektrik rezistanslarına ihtiyaç duymadan çalışmasına maksimum performansta devam eder. 

5. Yüksek basınçlara mukavimdir

Bauer güneş enerji sistemleri , yüksek binalardan, sanayi tesislerine kadar yüksek basınçlarda dahi ilave boyler veya eşanjör gerektirmeden sorunsuz çalışır. Çoklu eşanjörleri sayesinde aynı anda bağımsız olarak, tüketim amaçlı sıcak su sağlarken, konutların ısıtılmasında kullanılabilir. Bauer güneş enerji sistemlerinde , gün ısı sistemlerinde , güneş kollektörlerinde  kullanılan paslanmaz çelik borular 316l kalitesi ile üretilmiş olan , yüksek basınçlara ve korozotif etkilere karşı mukavim olan serpantin borularıdır. 

6. Sağlıklıdır, Uzun Ömürlüdür

Bauer güneş enerji sistemlerinin , güneşten sıcak su üreten termal güneş kollektörlerinin , gün ısı sistemlerinin suyla temas eden bütün metal aksamları paslanmaz çelikten veya gıda ambalajında kullanılan korozyona uğramayan , bakteri üretmeyen  yüksek kaliteli alüminyum dan üretilmiştir. Korozyona uğrama potansiyeli çok düşüktür. Donmaya karşı sorunsuz çalışabilmesi, değişik iklim şartlarına uygun olması, yıpranmaya karşı kullanılan malzemelerin kalitesi , güneşin yıpratıcı etkisine karşı UV katkılı hammadeleri  sayesinde uzun yıllar sorunsuz hizmet verir.

7. Sağlamdır, Hafiftir

Bauer güneş enerji sistemlerinin , gün ısı sistemlerinin , sıcak su güneş kollektörlerinin tamamı darbelere ve iklim şartlarına karşı yüksek mukavemete sahiptir. Emsallerine göre çok daha hafiftir. Bir çok sistemden 5 , 6 kat daha hafiftir. Bu sayede taşınması , nakliyesi , montajı kolay ve pratiktir. Monte edilen çatı, bina veya zeminlere daha az yük bindirir. Ayrıca güneş kollektörlerimizde kullanılan Polisol Camlar , klasik camlardan 300 kat daha fazla darbelere karşı mukavimdir . Dolu yağışlarından , taş çarpması vs gibi şeylerden etkilenmez , sıcak soğuk farkından dolayı kendi kendine kırılmaz , çatlamaz . Bu sayede çok uzun yıllar boyunca size sorunsuz bir şekilde enerji üretmeye devam eder. 

8. Dekoratiftir, Pratiktir

Bauer güneş enerji sistemlerinin tamamı ve çok çeşit modele sahip  olması her çeşit bina ve kullanıma uygun olarak, modern dizaynları, az yer kaplamaları, isteğe bağlı aydınlatma donanımları sayesinde çok amaçlı kullanılabilen ergonomik ve şık dizaynlara sahiptir. Konstrüksiyon gerektirmeden monte edilebilmeleri, hafif ve sağlam ve yekpare gövdeleri, montaj ve kullanım kolaylığı sayesinde uygulamadan nakliyeye kadar bir çok kolaylık ve avantaj sağlar

9. Az yer kaplar, Bakım gerektirmez

Güneş enerji sistemlerimiz , güneş kollektörlerimiz sıcak su üretiminde, kıyas edilemeyecek şekilde, her türlü bina ve tesis için yüksek performans sağlarken çok az yer kaplar. Basit fakat sağlam yapıları sayesinde bakım gerektirmeden yıllarca sorunsuz çalışır. Güneş kollektörlerimizin , gün ısı sistemlerimizin geometrik yapıları ve kullanılan malzemeler sayesinde  kir, pas, toz tutmaz, tutsa bile kendiliğinden temizlenir.

10. Emsalsizdir, Ucuz maliyetlidir

Güneş enerji sistemlerimizin , gün ısı sistemlerimizin , kızgın buhar güneş reaktörlerimizin tamamı firmamız tarafından geliştirilmiş ürünler olup , Patentleri alınmış, tescilleri yaptırılmış, tasarım ve dizaynları sadece firmamıza ait olan, benzerlerinden çok farklı yapılara sahip, güneş enerjisinden sıcak su üreten, teknolojik modern ürünlerdir. En ufak kullanım alanlarından, sanayi tesislerine kadar; nakliyesinden, montajına, konstrüksiyonundan çalışır hale gelmesine, uzun ömürlerinden masraf gerektirmeyen bakımlarına kadar sağladığı avantajlar sayesinde, kısa, orta ve uzun vadelerde daha az maliyetler ile daha çok performans sunar. Bir çok emsalinin dışında , özellikle sıcak su ihtiyacının çok olduğu bina ve tesislerde yatırım maliyetini 1 yıldan daha az bir sürede karşılayabiliyor olması sayesinde ,  fiyat / performans / kalite / sağlamlık  kıyaslamasında dünya lideri olmaya adaydır.